Sok z wiśni naturalnym sposobem na bezsenność

 

Autor PAP – 18.07. Warszawa (PAP/Media)

 


Codzienne picie soku z wiśni pomaga na bezsenność i przyspiesza zasypianie - wynika z badań opublikowanych przez "Journal of Medicinal Food".

Naukowcy podejrzewają, że swoje korzystne działanie wiśnie mogą częściowo zawdzięczać zawartości melatoniny, naturalnego przeciwutleniacza, który reguluje rytm aktywności i snu.

Zespół naukowców z Uniwersytetu Pensylwania, Uniwersytetu Rochester i Canandaigua VA Medical Center przeprowadził pilotażowe badania w grupie 15 starszych osób, które przez dwa tygodnie rano i wieczorem piły około 225 gramów soku z wiśni, a przez kolejne dwa tygodnie inny sok owocowy.

Okazało się, że w okresie picia soku z wiśni problem bezsenności został w znacznym stopniu zredukowany, a badani zasypiali średnio o 17 minut wcześniej niż wtedy, gdy pili inny sok.

Jeden z najbardziej uznanych ekspertów w zakresie działania melatoniny dr Russel Reiter z Uniwersytetu w Teksasie zauważa, że choć suplementy zawierające melatoninę są szeroko promowane jako środek pomagający osobom cierpiącym na bezsenność, to zdrowszą alternatywą mogą być owoce, które w różnych formach są dostępne przez cały rok. Obecnie szacuje się, że Amerykanie wydają na środki nasenne ponad 84 mln dolarów rocznie.

"Regularne konsumowanie wiśni może pomóc uregulować naturalny cykl aktywności organizmu i podnieść wydajność snu. A ze względu na to, że wiśnie są bardzo bogate także w inne przeciwutleniacze, takie jak antocyjany, korzyści zdrowotne mnożą się" - mówi dr Reiter.(PAP)

koc/ krf/ mow/
 

Owoce wiśni, wiśnia w ZenThonic

 

Głęboko bordowy kolor wiśni świadczy o bezcennych wartościach odżywczych i o tym, że jest to jeden z naszych najskuteczniejszych antyoksydantów, którego właściwości zawdzięcza witaminie A i C oraz zawartości bioflawonoidów.
Flawonoidy i inne związki polifenolowe, jako biologicznie wartościowe składniki odżywcze, zajmują znaczące miejsce w badaniach naukowych w dzisiejszych czasach. Ostatnio opublikowane prace naukowe o flawonoidach potwierdzają właściwości wychwytywania wolnych rodników i ochrony przed stresem oksydacyjnym. Możemy z pewnością stwierdzić, że spożywanie żywności bogatej w naturalne przeciwutleniacze jest bezpieczne i szczególnie korzystne.

 

Działanie lecznicze wiśni obejmuje szeroki zakres. Jej kwaśny smak niszczy wirusy, dzięki czemu bez użycia innych lekarstw można stanąć na nogi przy chorobach przeziębieniowych, co nie cenne zwłaszcza dla dzieci i kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią. Leczy również błony śluzowe dróg oddechowych.
Ma działanie oczyszczające krew, dzięki czemu wspomaga pracę wielu narządów np. wątroby i nerek, także serca. Wzmocnienie pracy mięśnia sercowego i jego dobrego ukrwienia oraz oczyszczenie krwi zawdzięczamy w wiśniach zawartości wapnia, potasu i magnezu. Tym samym wiśnia doskonale wpływa  na gospodarkę wodną organizmu. Zawartość witaminy C przeciwdziała chorobom jamy ustnej i problemom z parodontozą oraz działa ochronni przez infekcjami.

W wiśni możemy znaleźć każdy rodzaj witaminy B, co wpływa na zachowanie równowagi psychicznej oraz w procesie trawienia. Zawartość witaminy B pozytywnie wpływa na pracę układu nerwowego.
Kwaśna wiśnia ma działanie pobudzające procesy trawienne i ruchy jelit. Wysoka zawartość witamin z grupy B wspomaga rozpad i przyswojenie skrobi i białka. Oczyszcza jelita, a jej włókna wspomagają procesy wydalania, dzięki czemu jest skuteczna przy zatwardzeniach - wspomaga wypróżnianie.
 

 

Błonnik - spożycie włókna pokarmowego z takich źródeł jak odpowiednio przygotowane nasiona, warzywa strączkowe, ziarna i owoce jest niezmierne ważne. Dr Dennis Burkitt był pierwszą osobą, która doniosła o ważności spożywania odpowiednich ilości włókna pokarmowego. W czasie jego podróży dookoła świata, dr Burkitt odkrył, że tubylcy, którzy spożywają wysokie ilości błonnika od 35 do 75 g dziennie, nie chorowali na wiele współczesnych chorób, włączając zaparcia, hemoroidy, zespół jelita nadwrażliwego, choroby serca, zapalenia i inne.

 

 

Skład Zenthonic: 
 

Koncentraty soków:

-         owoc mangostanu właściwego (Garcinia mangostana)

-         czerwone winogrona (a w nich stylbeny  - resweratrol)

-         truskawki

-         żurawina wielkoowocowa (Vaccinium macrocarpon)

-         malina

-         wiśnia

-         jabłka

-         gruszki

-         borówki amerykańskiej (Vaccinium corymbosum)

-         Przecier gruszkowy  

 

 

ZENTHONIC

ZAWARTOŚĆ: 946 ml
KOD: FL0132
Cena klubowa >>>       Cena sprzedaży detalicznej >>>

SPOSÓB UŻYCIA:
Dorośli - przyjmować profilaktycznie od 2 do 6 łyżek dziennie między posiłkami.
Dzieci -  przyjmować profilaktycznie 2-6 łyżeczek  dziennie między posiłkami.

Wstrząsnąć przed użyciem. Po otwarciu przechowywać w lodówce.

SKŁAD: Koncentraty soków z mangostanu właściwego, czerwonych winogron, truskawek, żurawiny wielkoowocowej, malin, wiśni, jabłek, gruszek, borówki amerykańskiej, przecier gruszkowy.

 

90 - dniowy plan. Jak skutecznie stosować ZenThonic? >>

 

Cena klubowa Zenthonic>>>   Cena sprzedaży detalicznej Zenthonic>>>      Zapytaj>>>


 wyślij link